Togg Türk Otomobili2 Dakika Okuma Süresi

Türkiye’nin Yeni Yerli Otomobilleri Togg Tanıtıldı.

TOGG’u açılımı: Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir. Tanıtımı Gebze’de açılışı yapılan Bilişim Vadisi’nde yapıldı. Yapılan sunumda kırmızı ve gümüş renk araçlar satılacak ve millete duyuruldu.

Togg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla birlikte yerli otomobilin tanıtımı Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde toplananlar suv araç ve iki ayrı otomobil tanıtımı yapıldı. Vestel şirket sahibi Ahmet Nazif Zorlu’da bu toplantıda hazır bulundu. Bu araçların şarj aletini üretecek şirket sahibi konuşma yaptı.

Türk araba togg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil fabrikasının Bursa Gemlik‘te kurulacağını söyledi. Söz konusu yerli otomobil fabrikasının 2021 yılında açılışı yapılacak ve 2020 yılında ilk otomobili üretmiş olacak. Ayrıca fabrikada 4300 kişiye iş imkanı sağlanacak.

Tanıtımla birlikte yerli otomobilin ismi ve fiyatı da açıklanması bekleniyordu ancak tepkilerden korkulduğu için fiyat bilgisi verilmedi. İşte yeni türk aracı togg görüntüler ve video.

Türk yerli milli arabası


Yüzde 100 yerli imkanlar çerçevesinde üretilen otomobil, 30 dakikada şarj edilebilen batarya ile tam 500 km yol alabilecek. Yerli otomobil 0’dan  100 km hıza 4.8 saniyede ulaşabilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE YANIT VER!
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
2 Dakika Okuma Süresi">
Tepkiniz Alındı 🙂"Togg Türk Otomobili Bir kaç saniye önce

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir