The Mandalorian 1.Sezon Dizi İncelemesi3 Dakika Okuma Süresi

The Mandalorian 1. Sezon bölümleri ve Tüm Sezon The Mandalorian Dizi İncelemesi

The Mandalorian Star Wars evrenini konu alan bir dizi yapımı olarak ilk defa karşımıza çıkmış para yatırılmış bir yapım görünüyor. Disney evreninden bugüne kadar yaptığı en başarılı iş adıyla adından söz ettiren The Mandalorian fragmanını size duyurmuştuk. Mandalorian denilen şey aslında bir tür. Diziden daha popüler olan bir şey daha varsa oda kesinlikle bebek Yoda. Dizinin en sevimli ve sempatik karakteri olarak gösterilen ve izleyenleri büyüleyen karakter şuan fenomen durumda.

Bebek Yoda

Star Wars Evrenini Özlemişiz

Star Wars evreni her zaman hepimizi hayallerimizle büyülemiştir. The Mandalorian, 12 Kasım’da Disney Plus+ ilk bölümüyle izleyenlerle buluşmuştu. Star Wars evreninin bizim için gizemli olan ve daha önce görmediğimiz kısımlarını anlatacak dizi,  bu evrenin bilinmez bir köşesine tam gaz daldığımız ilk bölümü ile kendine bağlamayı başarmış görünüyor.

mandalorian

Star Wars Dizisi

The Mandalorian’ın geçtiği zaman aralığı, İmparatorluğun yıkılışının hemen ardı, yani Skywalker’ların maceralarının başlamasından yaklaşık bir milenyum zaman öncesinde geçiyor. İlk pilot bölümde beklenilenden kısa tutulan dizi bize çokta fazla açıklayıcı şeyler göstermedi. Bir kelle avcısı av peşinde geçen bölümde Bobba Fett ve Jango Fett dışında pek de bilmediğimiz Mandalorian kültürünü keşfetmeye başladığımızda, daha çok amerikan yerlileri döneminde ki gibi para avcılarını yansıtan bir tür olarak karşımıza çıkıyor.

The Mandalorian 1.sezon incelemesi

The Mandalorian’ın ilk bölümünde detaylar çok fazla yer verilmemiş ve hangi zamanda olduğumuzu çok kavrayamadan, kendimizi olayın içinde bir kelle avcısıyla buluyoruz. Aksiyon deseniz var ilginç senaryo ve hikaye kısımı zaten her bölümde karşımıza farklılıklarla çıkan dizide bölüm boyunca final kısmında ki Michalengelo’nun Adem’in Yaradılışı göndermesi eşliğinde gelen küçük sürprizi dikkatlerden kaçmıyor. Daha da ilginci, atmosfer ve Star Wars evrenindeki tarihi olaylarında yer aldığı dizide bizi içine çekmeyi başarıyor ve siz değerli okuyucularıma kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

The mandalorian bebek yoda

Bebek Yoda En Önemli Karakter

Bebek Yoda karakteri gerçekten dizinin en önemli karakteri ve onun büyüyüşünü anlatacak olması da gerçekten izlenmesi keyifli bir hal aldırıyor diziye. Star Wars evreni yapımları kısıtlı olduğu bügünler de Disney yapımcısını kutlamak ve diziyi izlerken keyfini çıkarmak kalıyor. Yeni bölümler geldikçe sizlere The Mandalorian 1.sezon incelemesi hikaye ve bölümler geldikçe diziden sizlere daha fazla bilgi aktarmayı dört gözle bekliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE YANIT VER!
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
3 Dakika Okuma Süresi">
Tepkiniz Alındı 🙂"The Mandalorian 1.Sezon Dizi İncelemesi Bir kaç saniye önce

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir