Ortaçağ Filmleri Aralık 20196 Dakika Okuma Süresi

Ortaçağ Filmleri Aralık 2019 Yılına Kadar Yapılmış En İyi İzlenmesi Gereken Ortaçağ Fimleri

Bugün sizlere Ortaçağ filmlerinden bahsedeceğiz. Aralık 2019 ayına kadar çıkmış izlenmesi gereken ve imdb tarafından da güçlü bir puan almış filmlere bakıcaz. İmdb bir film puanlama sistemi ve burada gerçekten filmler izleyenler için anonim bir puanlama mevcut böylece çıkmış en iyi filmleri değerlendirme fırsatımız oluyor ve o değerlendirmelere göre film seçebiliyoruz.

Ortaçağ filmlerinden imdb‘si yüksek filmleri seçmeye çalıştık ve mutlaka izlenmesi gereken iyi ortaçağ filmlerini ele almaya çalıştık. Gelin şimdi filmlere bir göz atalım.

1 – Gladyatör & Gladiator Filmi 2000

Akla ilk gelen filmlerden olan gladyatör eski çağ Romasını anlatıyor. General Maximus bir Roma ordusu komutanı ve kahramanı. Dürüstlüğüyle ve savaşçı özelliği ile nam salmış komutanın başına gelenler tam ortaçağlık. Karısı ve çocuklarından savaş dönemi boyunca uzak kalmış bir adam onlara kavuşmak istemektedir ancak İmparator Marcus Aurelius ölümünden sonra oğlunun imparatorluğu yönetemeyeceğini düşündüğünden tahtına Maximus’un sahip çıkıp ailesini ve ordusunu yönetmesini ister. Tabiki babasının oğlu olmayan evlat Commodus, generalin ve ailesini öldürmek ister. İşte gladyatörün doğuşu başlamıştır. Maximus’un başına gelenleri anlatan filmi tavsiye ederiz.

Maximus

Gladyatör Fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

İMDB Puanı 8.5

2 – Cesur Yürek & Braveheart Filmi 1995

Film 13.yüzyıl savaş dönemini ve krallığın esirliğin dönemini anlatıyor. Başrol olarak Mel Gibson’ın parladığı film diyebiliriz. Bu dönemde İngilizler’in İskoç halkına zulümü ve köleleştirme çabaları vardı. Bunu şuradan anlayabiliriz İngiliz soyluları yeni evlenecek İskoç kadınlarıyla ilk geceyi geçirme hakkına sahiptir. Kahramanımız William Wallace karısını İngilizlerin götürmesiyle hem intikam hemde özgürlük mücedelesi için savaşmaya yemin edecek ve başına gelenleri izleyeceğimiz bir başyapıt mutlaka izleyin.

Brave Hearth Mel Gibson

Aşağıdaki oynatıcıdan Cesur Yürek filminin fragmanını izleyebilirsiniz.

İMDB Puanı 8.3

Cesur yürek film fragmanı

3 – Kara Ölüm & Black Death Filmi 2010

Sean Bean’i tanımayan yoktur sanırım. Ortaçağ filmlerinden bahsediyoruz ama Game Of Thrones’u geçmek olmaz. Oradan tanıdığımız başrolün olduğu Kara Ölüm filmi Ortaçağ Avrupasının veba salgını yaşanan dönemlerinde geçiyor. Salgın tüm şehirlere yayılmış tanrının evi olarak tabir edilen kiliseler hele kırılmış durumda buda halkın korkmasına sebep veriyor. Bir kasaba vardır ki bu hastalıktan etkilenmediği ortaya çıkar bu yayılınca kahramanımız Ulric buraya gider ve başına olaylar gelir.Amma ne olaylar tavsiye ederiz.

Black Death Kara Ölüm Veba Filmi

Aşağıdaki oynatıcıdan filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

İMDB Puanı 6.4

Black death film fragmanı

4 – Cennetin Krallığı & Kingdom of Heaven Filmi 2005

Cennetin Krallığı sanırım bir döneme damgasını vurmuş savaş filmlerinden olabilir. Kudüs’te o dönemlerde ateşkes sonucu barış ilan edilmiş bölge savaşa doymuş durumdadır. Kudüs Kralı 4. Baldwin halkını seven bir lider o dönemde yaygın olan cüzzam hastalığı ile boğuşmaktadır. Diğer yandan şövalye Godfrey, babasının isteği üzerine Kudüs’e doğru krala doğru yola çıkmasını ister. Kral ve Godfrey’in Kudüs’te yollarının kesişmesiyle artık Godfrey bir şövalyeden fazlasıdır.

cennetin krallığı filmi

 Cennetin Krallığı filminin fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

İMDB Puanı 7.2

Cennetin krallıgı fragman

5 – Cadılar Zamanı & Season of the Witch Filmi 2011

14.Yüzyılda Avrupa’yı veba hastalığı sarmış, salgın tüm şehirlerde baş gösterdiğini az önce söylemiştik. Şimdi yine benzer bir film fakat bu sefer Cadılık ve büyücülüğün zirveye ulaştığı bu dönemde şövalye Nicolas Cage ve yakın dostu kilise tarafından son bir iş için görev vereilir. Cadı olduğu düşünülen bir kız çocuğunun taşıma işine girişen ikili türlü fantastik cadısal olaylara gireceklerinden haberleri yoktur.

Nicolas cage cadılar zamanı

 Cadılar Zamanı filminin fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. İMDB Puanı 5.4

cadılar zamanı film fragmanı
BU İÇERİĞE EMOJİYLE YANIT VER!
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
6 Dakika Okuma Süresi">
Tepkiniz Alındı 🙂"Ortaçağ Filmleri Aralık 2019 Bir kaç saniye önce

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir