MasterChef Türkiye 2019 Şampiyonu Kim?2 Dakika Okuma Süresi

MasterChef Türkiye 2019 Şampiyonu Belli Oldu! MasterChef’i Kim Kazandı?

masterchef

MasterChef Türkiye 2019 Şampiyonu Kim?

TV8 kanalının yarışma programı MasterChef’in kazanan yarışmacı Cemre oldu. Şeflerin önünde hünerlerini sergileyen son yarışmacılar, yarışmada birinci olmak için kıyasıya bir rekabet sergiledi. Finale kalan Cemre ve Alican’ın finale kalan 2 yarışmacıdan biri kazandı.

MasterChef 2019 yarışmacıları, Mehmet YalçınkayaSomer Sivrioğlu ve Danilo Zanna gibi usta şeflerin karşısına en iddialı yemekleri ile çıktı. Bu sezon heyecan ve yetenek artarken finale ismini yazdırmayı başaran iki yarışmacı, birincilik ödülü olan arabayı kazanmak için ter döktü.

Final Çok Heyecanlı

29 Aralık 2019 tarihinde ekrana gelen MasterChef Türkiye 78. son bölümde finalistlerden Alican ile Cemre, hazırladıkları farklı yemeklerle ünlü şeflerden en yüksek puanları almak için üç farklı oyunda yarıştı.

Ekrana gelen her yeni bölümüyle reyting listesinin ilk sıralarında yer bulan yarışmanın final bölümünde ilk defa daha önce elenen ve aralarında dargınlık olan Kıvanç ile Suna ve Eda ile Güzide sarılarak dargınlıklarına son verdi ve duygusal anlar yaşandı.

MasterChef’in önceki bölümlerinde elenen yarışmacılar, final mücadelesi sergileyen iki isim hakkında konuşmalar yaptılar.

İlk İki Oyunda Neler Oldu ve Kim Kazandı?

MasterChef Türkiye 2019‘un final oyunları Uluslararası Menü ve Türk Menüsü bu alanlarda puanlar ise şöyle;

Uluslararası Mutfak Oyunu

Alican: Somer şef 7 + Mehmet şef 7 + Danilo şef 8 = 22

Cemre: Somer şef 7 + Mehmet şef 7 + Danilo şef 7 = 21

Türk Mutfağı Oyunu

Alican: Somer şef 6 + Mehmet şef 7 + Danilo şef 7 = 20

Cemre: Somer şef 7 + Mehmet şef 8 + Danilo şef 7 = 22

İzleyenlerin nefeslerini tutarak izlediği iki final oyunu, şefler tarafından büyük bir titizlikle puanlandı. Alican toplam 42 puan alırken, Cemre ise 43 puan alarak 1 puanla rakibini geride bıraktı.

Final Oyunu Canlı Yayınlandı

MasterChef Türkiye 2019’un canlı yayınla seyirciye sunulan son oyununda nefesler tutuldu. Birinci olmak için yarışmanın başladığı ilk günden bu yana ter döken iki finalistin arasında mücadelenin sonucu canlı yayında netlik kazandı.

MasterChef Türkiye 2019 Şampiyonu Cemre

Son iki yarışmacı, kararın açıklanmasını sabırsızlıkla beklerken duygusal anlar yaşandı. Alican ve Cemre’nin o heyecanlı bekleyiş anları Cemre’nin isminin açıklanmasıyla son buldu. Cemre, MasterChef Türkiye yarışmasının 2019 sezonunun kazanı oldu. Yarışmanın birincisi olan Cemre, sevincini ailesi ve arkadaşlarıyla paylaştı.

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir