Logitech G305 Lightspeed Mouse İncelemesi3 Dakika Okuma Süresi

Logitech G305 LIGHTSPEED Kablosuz Oyuncu Mouse – Faresini yakından sizler için inceledim

Logitech G305 Lightspeed İncelemesi

G305 modeli aslında Logitech G Pro benzeri onun bir alt modeli olarak üretilen bir model. G305 daha hesaplı ve özellikleri farklı olsa da G Pro ile aynı donanım sensörüne sahip mousedan bahsediyoruz. Oyuncu farelerinde şekil ve büyüklüğü kadar sensör dpi değerleri de önemli. Yüzeyi tarayıp hareketleri bildiren bu parçanın algılama hızı ve kalitesi ne kadar iyi olursa oyunlarda o kadar verimli oluyor. G305’in sensörü Logitech’in son dönem üzerinde oldukça güncellemeler yaptığı ve yenilikler getirdiği bir Mouse. Hala geliştirilen bir mousedan bahsediyoruz.

Logitech g305 Mouse incelemesi
Logitech g305 Mouse incelemesi

Logitech G305 Lightspeed

Modelin adındaki LIGHTSPEED “ışık hızı” anlamına geliyor ve bu hızı bu aslında Mouse ne kadar hızlı olduğunu vurgulamak için seçilmiş bir isim olarak düşünebilirsiniz. Wireless yani kablosuz ağlardaki gibi radyo sinyali ile USB alıcısına bağlanıyor.Logitech genellikle Bluetooth bağlantıyı multimedya türü farelere koyduğu için bu oyuncu Mouse özelliğinde bluetooth. Oyunculuğun gerektirdiği bir diğer olmazsa olmazlarımızdan kablosuz olması. Bu Mouse kablosuz olması onu daha hafif ve daha sağlam bir görüntüye kavuşturmuş. Oynadığınız oyunlarda Mouse yokmuş gibi hissediyorsunuz.

HERO Sensor

Hassaslığı mükemmel olan mouse, 12.000 DPI çözünürlükte tarama yapan bu optik algılayıcı, güncellemeyle 10 kat pil ömrü sunuyor. 1 ms bildirim hızına sahip Mouse mükemmel. Optik algılayıcı kullandığı için de 1:1 takip sunuyor. Bu 1:1 yani “bire bir” takip özelliği ek bir filtreleme ve yazılımsal müdahale olmadan çalıştığı için önemli. Kullanırken resmen kayıyor.

Logitech g305 mouse

Ergonomi ve Tuş Tasarımı

Tasarımı merak edenler ise Simetrik tuşları ve gövde yapısı hem sağ, hem sol el kullanımına uygun olan Mouse kafanızda soru işareti kalmasın. Önde klasik iki tuş, ortada tekerler ve üstte ayar tuşu zaten standart. Ayar tuşu DPI yani çözünürlük ayarını değiştirmenizi sağlıyor, bu da pratikte fare hızını değiştiriyor. Bu ayarın 5 farklı kademesi var, isteğinize göre çok ağır ya da aşırı hızlı dpi dereceleri ayarlayabilirsiniz. Uygulamadan uygulamaya geçerken, ayar menüsüne girmeden ayar yapabilirsiniz.

Logitech G305

Farenin sol tarafında iki ek tuş daha var, bunlar sağ el ile kullanımda başparmak altında yer alıyor. Ne yazık ki tuşların benzerleri sağ tarafa da konulmamış, bu da solak kullanıcılar için kısıtlayıcı bir durum oluşturabilir. Tavsiyemiz sağ el kullanıcıları daha rahat edecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE YANIT VER!
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
3 Dakika Okuma Süresi">
Tepkiniz Alındı 🙂"Logitech G305 Lightspeed Mouse İncelemesi Bir kaç saniye önce

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir