Kedileri Kısırlaştırmak Zararlı mıdır? Kedi Kısırlaştırma3 Dakika Okuma Süresi

Kedileri Kısırlaştırmak Zararlı mıdır? Kedi Kısırlaştırma Fiyatları 2019 Ne Kadar?

Kedi kısırlaştırma

Merhabalar arkadaşlar bu makalemizde sizlere kedilerimizin kısırlaştırma sürecini neden kısırlaştırılması gerektiğini veya hangi durumlarda kısırlaştırılmaması gerektiğinden ve bu işlemin fiyatlarından bahsedeceğiz. Kedilerimiz kendi doğalarını yaşayamadıkları evde bizimle yaşadıkları için bir takım stres faktörleri doğmaktadır.

Koku Bir Sorun

Kızgınlık dönemine girmiş erkek kedilerinde evde bir takım koku bırakma adına idrar bırakma işaretleme işlemi yapmaktadırlar.Bu koku ağır bir idrar olduğu için sahiplerini zor duruma sokabiliyorlar. Dişi kedilerde ise tam tersi ilgi beklerler ve durmadan miyavlama olarak geçiyor. Evde yalnız yaşayan kedilerde kızgınlık dönemi sıkıntı çıkardığı için ve kedinizde stres sıkıntısı oluşturacağı için kısırlaştırmak faydalı diyebiliriz.

Kısırlaştırma Zararlı mı? Faydalı mı?

Dişi ve erkek kediler kısırlaştırılabiliyor. Zararından çok faydası vardır diyebiliriz. Eğer çok hareketli bir kediniz var ise 1 yaşından sonra kısırlaştırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü erken kısırlaştırmanın şöyle bir faydası var dişilerde sağlıklarını korumalarını sağladığı için herhangi bir sağlık sorunu yaşamayacaktır. Kedilerimizin daha sağlıklı ve huzurlu yaşamaları için kısırlaştırma işlemini düşünebilirsiniz. Daha uysal ve daha sakin bir karaktere bürünselerde eskisi kadar kedinizin hareketli olmayacağını unutmamalısınız.

Kısırlaştırma Sonrası Kediler

Kısırlaştırma işlemi yapılmazsa eğer kedilerimizin evde kaçması söz buda sizleri sıkıntıya sokabilir. Erkek kedilerde daha çok görülen bu durum bölgelere işaretleme yapmak için evden kaçtıkları gözlemlenmiş. Erkek kedilerde kısırlaştırma sonrası idrar yolu kısaldığı için özel beslemeye ihtiyaç duyabilir. İdrar kanalı daralıyor tıkanıklık oluşabilir. Bu yüzden uzmanlar mama değişimini tavsiye etmektedir. Kısırlaştırma sonrasında 2 türde de farklı mama kullanmanızda fayda var. Belirli oranlarda gramaja bakılarak mama verilmesi tavsiye edilir. Çünkü hormonsal aktivitesi azaldığı için daha ölçülü mama verilirse kilo kontrolü yapılması da kolaylaşıyor. Umarım bu makalemizi faydalı bulmuşsunuzdur. Sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

kedi kısırlaştırma sonrası

Erkek Kedi Kısırlaştırma Fiyatları 2019 yılında 300 – 400 TL arası veterinerine göre değişiyor.

Dişi Kedi Kısırlaştırma Fiyatları 2019 yılında ise 350 – 650 TL arasında değişiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE YANIT VER!
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
3 Dakika Okuma Süresi">
Tepkiniz Alındı 🙂"Kedileri Kısırlaştırmak Zararlı mıdır? Kedi Kıs..." Bir kaç saniye önce

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir