Kano Sporu Kış’ın Nerede Yapılır?3 Dakika Okuma Süresi

Kano Sporu? Kışın Kano Nerede Yapılır?Kış Kanosu için En Güzel Manzaralar ve Bölgeler

Bugün ki konumuzda sizlere kışın kano en güzel hangi bölgede,ülkede yapılabilir bundan bahsedeceğiz. Kano sporuna değinelim önce. Ülkemizde çok fazla yaygın olmasa da kano hayranları olduğu bilinir. Kano genelde manzarası güzel ve yüksek tepelerin bulunduğu yapılması tercih edilir. Tabi ki en önemlisi kano yapılan bölgede dalga olmasını istemeyiz. Çünkü kano denge işidir ve dengeniz bozulduğu anda suyu boylayabilirsiniz.

Kano Nedir Nerede Yapılır ?

Kano sporu

Kano Nedir? Kano ilkel bir taşıma aracıdır. Kano Nerede yapılır? Kano suda yapılan bir spordur. Kanonun kökenine inmek gerekirse Kano Kızılderililer tarafından dalgalı olmayan sularda kullanılan aslında ilkel bir ulaşım aracıydı. Aynı zamanda da Avrupa ve Afrika’da da kullanıldığı bilinmektedir. Her ne kadar Kızılderililerle bağdaşmış bir araç olarak görünse de tarihte daha eskidir. Hollanda da ilk kano ürünleri bulunmuştur.

Viking Kano
Vikings Kano

Kano Atası Vikingler

Hollanda ve Danimarka da bulunan ürünler aslında kanonun atalarının Vikingler diyebiliriz. Türkiye ise Kano sporunun gelmesi 1990’lı yıllardan söz edebiliriz. Gittikçe yaygınlaşmış olan bu spor dalı 1993-94 yıllarında popüler olan Kano sporu federasyonu da kurulmuştur. Ancak bu federasyon dağıtılarak 1994 yılında Kürek federasyonu bünyesine geçmiştir.

Norveç Kano

Dünyanın En Güzel Kano Merkezi Norveç

Kış sporu kano için en uygun yer tabi ki Norveç. Neden Norveç demeyin gerçerkten muazzam manzarasıyla tüm sporları hatta kış için yaşanılabilecek en güzel bölgelerden biri tabi ki soğuk sevmeyenlere tavsiye edemeyiz.

Norveç Kano

Aqua-Bound Level Six Rockpool bölgelerinde Kano yapmak için en uygun bölgeler işte size kısa ve 4k çekilmiş manzaralı bir kano videosu iyi seyirler.

Kano videosu Norveç
BU İÇERİĞE EMOJİYLE YANIT VER!
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
3 Dakika Okuma Süresi">
Tepkiniz Alındı 🙂"Kano Sporu Kış’ın Nerede Yapılır? Bir kaç saniye önce

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir