Hangi Ruj Yeni Moda ve 2020 En Çok Satılan Ruj Hangisi?4 Dakika Okuma Süresi

Hangi Ruj Yeni Moda 2020 Modası ve En Çok Satılan Ruj Hangisi?

2020 yılında da moda rujlar ve en çok satılacak ruj modelleri belli olmaya başladı. Yapılan bir araştırmaya göre her kadın yaşamı boyunca ruja Türk lirasıyla 10 bin lira harcıyor. Buna rağmen çoğu kadın hangi renk ruj kullanması gerektiğini hala çözebilmiş değil. Bu bilgi eksikliğini giderecek, ten rengine göre ruj ve yeni yıl modası 2020 modellerini sizler için derledik.

Bildiğiniz gibi ruj denince akla kırmızı gelir. Kadınların bazılarında oldukça kaba ve itici bir görünüm oluşturabilen bu renk evrensel bir renk olarak dudaklarımızın renginden gelir. Soluk pembe dudakları belirginleştirmek için en iyi renk kırmızıdır. Peki ama bu farklılığın sebebi ne? Aslında bunun sebebi oldukça basit; saç, gözler ve cilt rengi arasındaki renk kontrastı. Size en uygun olan dudak rengini seçmek için yapmanız gereken kendinizi tanımak. Parlak Dudaklar İçin Makyaj ve Ruj Önerileri tabi parlak bir renk seçmek istiyorsanız konumuza bakabilirsiniz. Hangi ruj yeni moda? Sorusunun cevabı makalemizde…

kırmızı dudak ruj
Kırmızı dudak

İlk yapmanız gereken cilt renginiz saç renginiz ve en önemlisi gözlerinizin rengi eğer hepsi koyuysa, size önerimiz güçlü bir koyu renk kullanmanız. Peki ama güçlü kontrast ile kastedilen nedir?

Kırmızı ruj koyu da olabilir açık tonları da olabilir. Aslında tam olarak kastettiğimiz güçlü bir kırmızı ne göze batması gerekiyor ne de sönük kalmalı ara bir renk bulmanız sizi zorlayabilir. Örnek vermek gerekirse;

Merve Boluğur parlak kırmızı tercihi nasıl durduğuna bakabilirsiniz. Takibi burada elbisesinin koyu renkte olduğunu unutmayalım. Siyah ve parlak kırmızı gerçekten güzel bir uyum.

Parlak kırmızı

Koyu kırmızı daha pastel renkler ve kıyafetle daha çok yakışan bir kombinasyon olmuş. Sizinde saç renginiz ve ten renginiz böyleyse tercih edebilirsiniz. Koyu siyah saçlı ve çok beyaz bir cilde sahip. Bu güçlü kontrast, yoğun renklere sahip bir ruj sizin için en iyi seçim olacaktır.

merve bolugur kırmızı ruj
Merve boluğur dudak

Ünlülerin Ruj Tercihi

hangi dudak rengi moda
Zoey Deutch Olivia Munn Penelope Cruz ruj dudak

Güçlü kontrasta sahip olmak için yalnızca siyah saçlarınız olması gerekmiyor. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi Zoey Deutch bunun en bariz örneği. Nispeten sarı saçlar ve kahve gözler güçlü bir kontrast oluşturuyor.

parlak pembe dudaklar
Zoey Deutch


Eğer ünlülerimizden birine benziyor iseniz güçlü kontrasta sahip bir yüzünüz varsa kırmızı ve türevi iddialı canlı renkteki rujları kullanmalısınız. Kış aylarında insan vücudu üşüdüğü ve güneş olmadığı için daha beyaz olacaktır keza cildiniz de daha beyaz olur, yazın ise bronzlaşan teniniz daha homojen hale gelir ve kontrastı düşürür.

Olivia Munn dudak ruj
Olivia Munn

Düşük kontrastlı tip örneği olarak en iyisi Olivia Munn. Ten rengi, göz rengi ve saç rengi birbirine zıtlık oluşturmadan daha koyu tonlarda ve homojen ışıltılı görünüyor. Böyle bir renk kombinasyonunuz varsa, iddialı ve göze batan canlı renk rujlar yerine daha çok nude renkleri tercih etmeniz gerekir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE YANIT VER!
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
4 Dakika Okuma Süresi">
Tepkiniz Alındı 🙂"Hangi Ruj Yeni Moda ve 2020 En Çok Satılan Ruj ..." Bir kaç saniye önce

Benzer İçerikler Bunlar İlginizi Çekebilir veya Arama Bölümünden Arama Yapabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir